Przerwy w szkole

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 10.45 - 11.30
przerwa obiadowa
5. 11.50 - 12.35
przerwa obiadowa
6. 12.50 - 13.35
7. 13.45 - 14.30
8. 14.40 - 15.25

Na stronie

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

 --------------Powiększenie strony Ctrl+++--+--++

 

 

Dzień Gier Planszowych

Nauka przez zabawę, odprężenie i praca nad kondycją naszego mózgu, to cel zorganizowanego w szkole „dnia gier planszowych”.

Gry są niezwykle istotnym środkiem kształtowania odpowiednich funkcji, postaw, zachowań uczniów. Posiadają one niezliczone walory oraz szereg funkcji mających wpływ na proces uczenia się, odgrywają również bardzo ważną rolę w rozwoju dziecka. Wśród najważniejszych możemy wymienić:

Czytaj więcej...

Wybory do RSU

30.09.2021r. odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego.

W tym roku kandydowali:

Hubert Cejnóg

Paweł Borysewicz

Alicja Pestka

Aleksandra Kulesza

Czytaj więcej...

Jabłuszko

28 września obchodziliśmy Światowy Dzień Jabłka. Kosztowaliśmy różne gatunki jabłek, poznaliśmy wiele ciekawostek oraz rywalizowaliśmy podczas rozwiązywania Quizu.

Lekcja o odpowiedzialności

23600661 1771829332862202 1664869286 oPrzemoc i odpowiedzialność nastolatków za swoje czyny, były głównymi tematami spotkania klas siódmych z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku. Zdjęcia ze spotkania w galerii.

Uczniowie Jedynki Stypendystami Marszałka Województwa Mazowieckiego

Miło nam poinformować, że dwoje uczniów naszego gimnazjum Mikołaj Radecki (IC) oraz Maja Radecka (II C) otrzyma w tym roku stypendia naukowe przyznane przez Marszałka Województwa Mazowieckiego. Warto dodać, że Mikołaj Radecki otrzymał maksymalną ilość punktów wymaganą w procesie kwalifikacji. Tym samym znalazł się w gronie 36 najzdolniejszych uczniów z terenu całego Mazowsza (zarówno gimnazjalistów jak i uczniów szkół ponadgimnazjalnych), którzy w dniu 27.01.2016 otrzymali dyplomy uznania z rąk Marszałka Województwa Mazowieckiego na uroczystej gali, która odbyła się w Warszawie.

Czytaj więcej...

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych rozpoczęliśmy od sobotniego biegu "Tropem Wilczym". W biegu wzięło udział 11 uczniów naszej szkoły. Uczennica klasy IIC, Maja Radecka, zdobyła trzecie miejsce. Serdecznie gratulujemy nie tylko Mai, ale również wszystkim, którzy w biegu wzięli udział. Są to:

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was kilka językowych ciekawostek, które pojawią się w poniedziałek w gablocie RSU. Jedną z najbardziej charakterystycznych cech języka polskiego są znaki diakrytyczne. Niestety Polacy używają ich coraz rzadziej - niemal co drugi esemes wysyłamy bez polskich ogonków i kreseczek.Co na to językoznawca Jerzy Bralczyk?

Czytaj więcej...

Walentynki i nie tylko...

W poniedziałek rusza „Szkolna Poczta Walentynkowa”. Listy od tajemniczych wielbicieli (tzw. walentynki) będą zbierane w trakcie drugiej lekcji przez członków RSU, a na czwartej i piątej lekcji przekażemy je adresatom. Prosimy abyście oprócz imienia i nazwiska osoby dla której jest Wasz list, dopisali również klasę, do której uczęszcza obiekt Waszych westchnień. Pamiętajcie również, że Dzień Świętego Walentego to...

Czytaj więcej...

Zbiórka karmy

2016ZBIÓRKAKARMYPragniemy serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę karmy dla bezdomnych psów i kotów, którą zorganizowaliśmy w grudniu. Akcja, której pomysłodawczynią jest Oliwka Strączewska (IIC) pokazała, że nasi uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły nie są obojętni na krzywdę czworonogów.

Czytaj więcej...

Lekcja angielskiego w teatrze

W środę uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w przedstawieniu anglojęzycznym w warszawskim teatrze Studio Buffo. Obejrzeli oni sztukę Oscara Wilde'a pt. Canterville Ghost (Duch z Canterville).

Czytaj więcej...

O szkole

szkola-obraz

Budynek szkoły stoi w północnym krańcu wyspy będącej ośrodkiem najstarszej części miasta. Usytuowany jest przy uliczce otaczającej z trzech stron monumentalną bryłę orientowanej kolegiaty, która stanowi północne zamknięcie wydłużonego rynku.

Więcej...

Patron szkoły

klaudyna

Klaudyna Potocka z domu Działyńska - urodziła się 27 sierpnia 1801 roku w Kórniku, jako córka Ksawerego Szymona Działyńskiego i Justyny z Dzieduszyckich. Urodziła się w małym domku. Dziś ten pierwszy po lewej stronie budyneczek przyzamkowy, sympatycznie nazywany „Klaudynówką"

Więcej...

Polecane strony

logoPultuskszkola z klasasocrates-comenius

Laboratorium przyszłości

logo-Laboratoria_Przyszlosci_pion_kolor-3-467x500.png

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Więcej...

 

logo-seoZapraszamy do zapoznania się z raportem z ewaluacji szkoły w ramach programu System Ewaluacji Oświaty.

Więcej...