Przerwy w szkole

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 10.45 - 11.30
przerwa obiadowa
5. 11.50 - 12.35
przerwa obiadowa
6. 12.50 - 13.35
7. 13.45 - 14.30
8. 14.40 - 15.25

Na stronie

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

 --------------Powiększenie strony Ctrl+++--+--++

 

 

Lekcja o odpowiedzialności

23600661 1771829332862202 1664869286 oPrzemoc i odpowiedzialność nastolatków za swoje czyny, były głównymi tematami spotkania klas siódmych z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku. Zdjęcia ze spotkania w galerii.

Uczniowie Jedynki Stypendystami Marszałka Województwa Mazowieckiego

Miło nam poinformować, że dwoje uczniów naszego gimnazjum Mikołaj Radecki (IC) oraz Maja Radecka (II C) otrzyma w tym roku stypendia naukowe przyznane przez Marszałka Województwa Mazowieckiego. Warto dodać, że Mikołaj Radecki otrzymał maksymalną ilość punktów wymaganą w procesie kwalifikacji. Tym samym znalazł się w gronie 36 najzdolniejszych uczniów z terenu całego Mazowsza (zarówno gimnazjalistów jak i uczniów szkół ponadgimnazjalnych), którzy w dniu 27.01.2016 otrzymali dyplomy uznania z rąk Marszałka Województwa Mazowieckiego na uroczystej gali, która odbyła się w Warszawie.

Czytaj więcej...

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych rozpoczęliśmy od sobotniego biegu "Tropem Wilczym". W biegu wzięło udział 11 uczniów naszej szkoły. Uczennica klasy IIC, Maja Radecka, zdobyła trzecie miejsce. Serdecznie gratulujemy nie tylko Mai, ale również wszystkim, którzy w biegu wzięli udział. Są to:

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was kilka językowych ciekawostek, które pojawią się w poniedziałek w gablocie RSU. Jedną z najbardziej charakterystycznych cech języka polskiego są znaki diakrytyczne. Niestety Polacy używają ich coraz rzadziej - niemal co drugi esemes wysyłamy bez polskich ogonków i kreseczek.Co na to językoznawca Jerzy Bralczyk?

Czytaj więcej...

Walentynki i nie tylko...

W poniedziałek rusza „Szkolna Poczta Walentynkowa”. Listy od tajemniczych wielbicieli (tzw. walentynki) będą zbierane w trakcie drugiej lekcji przez członków RSU, a na czwartej i piątej lekcji przekażemy je adresatom. Prosimy abyście oprócz imienia i nazwiska osoby dla której jest Wasz list, dopisali również klasę, do której uczęszcza obiekt Waszych westchnień. Pamiętajcie również, że Dzień Świętego Walentego to...

Czytaj więcej...

Zbiórka karmy

2016ZBIÓRKAKARMYPragniemy serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę karmy dla bezdomnych psów i kotów, którą zorganizowaliśmy w grudniu. Akcja, której pomysłodawczynią jest Oliwka Strączewska (IIC) pokazała, że nasi uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły nie są obojętni na krzywdę czworonogów.

Czytaj więcej...

Lekcja angielskiego w teatrze

W środę uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w przedstawieniu anglojęzycznym w warszawskim teatrze Studio Buffo. Obejrzeli oni sztukę Oscara Wilde'a pt. Canterville Ghost (Duch z Canterville).

Czytaj więcej...

OD KLAUDYNEK PAKA DLA KAŻDEGO BEZDOMNIAKA

Nasze gimnazjum bierze udział w zbiórce karmy dla bezdomnych zwierząt. My uczniowie, pedagodzy i pracownicy szkoły chcemy pomóc naszym mniejszym przyjaciołom. Jesteśmy wrażliwcami, którym los bezpańskich, bezdomnych, głodnych, często schorowanych zwierząt nie jest obojętny. Postanowiliśmy działać !!! Akcję rozpoczęliśmy 23 listopada i potrwa ona do 20 grudnia. Co trzeba zrobić, aby pomóc?

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Filozofii

Dziś w naszym gimnazjum obchodziliśmy Światowy Dzień Filozofii, coroczne święto z inicjatywy UNESCO, które ma na celu ukazanie znaczenia filozofii oraz zachęcenie do zainteresowania się filozofią jako dyscypliną nauki oraz do krytycznego myślenia. W tym celu ozdobiliśmy szkolne korytarze sentencjami najsławniejszych filozofów i myślicieli.

Czytaj więcej...

Dzień Tolerancji

16 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. W 1995 roku Konferencja Generalna UNESCO przyjęła Deklarację Zasad Tolerancji. Według jej zapisów tolerancja to: respektowanie cudzych praw i cudzej własności, uznanie i akceptacja różnic indywidualnych, umiejętność słuchania i komunikowania się, docenianie rozmaitości kultur, otwarcie na cudze myśli i filozofie, ciekawość i nie odrzucanie nieznanego, umiejętność rozumienia innych. Zachęcamy Was do dyskutowania na godzinach wychowawczych o tym czym dla Was jest tolerancja. RSU

O szkole

szkola-obraz

Budynek szkoły stoi w północnym krańcu wyspy będącej ośrodkiem najstarszej części miasta. Usytuowany jest przy uliczce otaczającej z trzech stron monumentalną bryłę orientowanej kolegiaty, która stanowi północne zamknięcie wydłużonego rynku.

Więcej...

Patron szkoły

klaudyna

Klaudyna Potocka urodziła się 27 sierpnia 1801 roku w Kórniku, jako córka Ksawerego i Justyny z Dzieduszyckich. Urodziła się w małym domku. Dziś ten pierwszy po lewej stronie budyneczek przyzamkowy, sympatycznie nazywany „Klaudynówką"

Więcej...

Polecane strony

logoPultuskszkola z klasasocrates-comenius

logo-seoZapraszamy do zapoznania się z raportem z ewaluacji szkoły w ramach programu System Ewaluacji Oświaty.

Więcej...