Przerwy w szkole

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 10.45 - 11.30
przerwa obiadowa
5. 11.50 - 12.35
przerwa obiadowa
6. 12.50 - 13.35
7. 13.45 - 14.30
8. 14.40 - 15.25

Na stronie

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

 --------------Powiększenie strony Ctrl+++--+--++

 

 

Hanower, Niemcy 2008 - Zakończenie wielostronnego projektu "Szkoły i świat pracy"

20121201-FinalW czerwcu 2008 r. z sukcesem zakończyliśmy 3-letni międzynarodowy, wielostronny projekt programu Sokrates – Comenius ze szkołami z Francji, Holandii, Rumunii i Niemiec.

Podstawowym celem projektu, było przygotowanie ucznia do podjęcia w przyszłości pracy. Każdy młody człowiek powinien być przygotowany do tego, że będzie musiał cały czas się rozwijać i dostosowywać swoje umiejętności do aktualnych potrzeb rynku pracy.

Czytaj więcej...

IV wymiana międzynarodowa, Francja

20121201-Francja

W lutym 2008 r. grupa uczniów i nauczycieli Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Klaudyny Potockiej udała się w kolejną zagraniczną podróż z Comeniusem, tym razem do Francji i Belgii. Gimnazjaliści i ich opiekunowie byli gośćmi francuskiej szkoły w Bavay, malowniczo położonym miasteczku niedaleko granicy belgijskiej.

Czytaj więcej...

Suceava, Rumunia 2007 - Wizyta robocza

20121201-RumuniaPodczas wizyty roboczej w Rumuni, parterskie szkoł przygotowały plan działań na trzeci, ostatni rok wielostronnego projektu. Pośród zadań realizowanych przez indywidulane placówki, partnerzy rozpoczęli przygotowania do IV wymiany międzynarodowej we Francji i podsumowania projektu w Hanowerze.

"Klaudyna" i jej zagraniczni goście - III wymiana międzynarodowa, Polska

20121201-PolskaMinęły już dwa lata odkąd Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Klaudyny Potockiej rozpoczęło pracę w projekcie programu Socrates – Comenius pt. "SZKOŁY I ŚWIAT PRACY". Partnerami gimnazjum z Polski są szkoły z Niemiec, Francji, Holandii i Rumunii.  Program ten przyczynia się do poprawy jakości kształcenia i wzmocnienia europejskiego wymiaru edukacji szkolnej poprzez wspieranie międzynarodowej współpracy oraz wymiany między szkołami.

Czytaj więcej...

Perspektywiczne Zawody Europy 2007

20121201-zawody121 marca Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku jak zwykle tętniło życiem. Słychać było głośny doping, piski dziewczyn i ogólne wybuchy radości. Pierwszy dzień wiosny w PG nr 1 to dzień, w którym tradycyjnie już od 5 lat, rozgrywany jest Turniej Klas Drugich. W tym roku odbył się pod hasłem "Perspektywiczne Zawody Europy".

Czytaj więcej...

Notatki Gimnazjalistów Jedynki z podróży z Comeniusem - II wymiana międzynarodowa, Niemcy

20121201-HanowerUczestnicy: Uczniowie i nauczyciele Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku oraz partnerskich szkół z Holandii, Francji, Niemiec i Rumunii, współpracujących w ramach programu Comenius – Socrates.

Miejsce: Niemcy - Integriete Gesamtschule Hannover - Linden.

Czytaj więcej...

Venray, Holandia 2006 - Wizyta robocza

20121201-venrayKolejna wizyta robocza Publicznego Gimnazjum nr 1 w ramach Programu Sokrates Comenius miała miejsce w holenderskim miasteczku Venray niedaleko niemieckiej granicy. Zaprzyjaźnieni nauczyciele pod kierunkiem p. Ingrid Keller – Russell pełniącej funkcję koordynatora trzyletniego projektu debatowali nad koncepcją dalszej współpracy.

Czytaj więcej...

Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Klaudyny Potockiej poszerzają horyzonty - I wymiana międzynarodowa, Francja

20121130-Francja19 czerwca 2006 roku cztery uczennice PG nr 1  (Martyna Świercz, Joanna  Trzcińska, Agnieszka Belczyńska, Dorota Dąbrowska) pod opieką trzech  nauczycielek (p. Anny Kamińskiej, p. Doroty Kwiatkowskiej, p. Anny  Majewskiej) wyjechały do Bavay we Francji.

Czytaj więcej...

Zawody Europy 2006

20121201-zawodyTradycją naszej szkoły stał się Turniej klas II, który jak co roku odbywa się 21 marca, czyli w I Dzień Wiosny. W tym roku, w związku z przystąpieniem naszej szkoły do projektu szkolnego Socrates – Comenius "Szkoły i świat pracy", I Dzień Wiosny przebiegł pod hasłem "Zawody Europy".

Czytaj więcej...

Pułtusk 2005 - Wizyta robocza

20121201-wizytaW dniach 22 - 25 XI  2005r. Publiczne Gimnazjum nr 1 w Pułtusku  gościło przedstawicieli szkół z Hanoweru (Niemcy), Bavay (Francja), Suceava (Rumunia) i Vernay (Holandia) realizujących projekt Unii Europejskiej Socrates – Comenius "Szkoły i świat pracy".

W pierwszym dniu pobytu goście spotkali się z uczniami i pedagogami szkoły. Podczas tego spotkania (które niezwykle profesjonalnie poprowadził uczeń klasy III b R. Kostka) dowiedzieli się, co Polakom "w duszy gra", wysłuchując minikoncertu polskiej pieśni i piosenki w wykonaniu gimnazjalistów. Usłyszeli m.in. słynną papieską "Barkę", utwory z repertuaru Mazowsza ("Szła dzieweczka do laseczka"),  Heleny Majdaniec ("Rudy rydz"), Kombi ("Pokolenie").

Czytaj więcej...

O szkole

szkola-obraz

Budynek szkoły stoi w północnym krańcu wyspy będącej ośrodkiem najstarszej części miasta. Usytuowany jest przy uliczce otaczającej z trzech stron monumentalną bryłę orientowanej kolegiaty, która stanowi północne zamknięcie wydłużonego rynku.

Więcej...

Patron szkoły

klaudyna

Klaudyna Potocka z domu Działyńska - urodziła się 27 sierpnia 1801 roku w Kórniku, jako córka Ksawerego Szymona Działyńskiego i Justyny z Dzieduszyckich. Urodziła się w małym domku. Dziś ten pierwszy po lewej stronie budyneczek przyzamkowy, sympatycznie nazywany „Klaudynówką"

Więcej...

Polecane strony

logoPultuskszkola z klasasocrates-comenius

Laboratorium przyszłości

logo-Laboratoria_Przyszlosci_pion_kolor-3-467x500.png

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Więcej...

 

logo-seoZapraszamy do zapoznania się z raportem z ewaluacji szkoły w ramach programu System Ewaluacji Oświaty.

Więcej...