Przerwy w szkole

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 10.45 - 11.30
przerwa obiadowa
5. 11.50 - 12.35
przerwa obiadowa
6. 12.50 - 13.35
7. 13.45 - 14.30
8. 14.40 - 15.25

Na stronie

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

 --------------Powiększenie strony Ctrl+++--+--++

 

 

Jedynka w kolejnym projekcie międzynarodowym

LLPcomeniusPubliczne Gimnazjum nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku w lutym 2013 r. złożyło kolejną aplikację w ramach programu Comenius - Partnerskie Projekty Szkół Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Proces selekcyjny składał się z dwóch etapów:

I etap – ocena formalna wniosków, dokonana przez pracowników Narodowej Agencji. Wnioski spełniające kryteria formalne zostały dopuszczone do II etapu.

Czytaj więcej...

Projekt dwustronny - szkoły partnerskie

Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Klaudyny Potockiej

Pułtusk, Polska

Anna Majewska – koordynator

Anna Latek

Anna Radecka

Magdalena Myślak

Joanna Malik-Malicka

18 Sredno Obshtoobrazovatelno Uchilishte "William Gladstone"

Sofia, Bułgaria

Czytaj więcej...

Opis projektu

Poprzez realizację dwustronnego polsko – bułgarskiego projektu „Moje zdrowie – moje życie, moje życie – moje zdrowie”, pragniemy uświadomić jego uczestnikom, osobom i instytucjom zaangażowanym oraz lokalnym społecznościom wpływ aktywności fizycznej i właściwego odżywiania na rozwój psycho-fizyczne człowieka. Uczestnicy będą wzajemnie poznawać kulturę, tradycję swojego regionu, a także zainteresowania i pasje sportowe.

Czytaj więcej...

Cele projektu dwustronnego

• zwiększenie motywacji i pewności siebie uczniów podczas posługiwania się europejskimi językami w środowisku naturalnym (polski, bułgarski, angielski),
• doświadczenie wielokulturowości poprzez zamieszkanie w innym kraju, w gronie rodziny zagranicznych rówieśników,
• zdobywanie inspirujących, autentycznych doświadczeń innej kultury,

Czytaj więcej...

Konkurs na logo projektu

Podczas działań projektowych jednym z zadań był konkurs na logo polsko-bułgarskiego projektu "Moje zdrowie - Moje życie". Zwycięski projekt został wykonany przez Daniela Kalinowskiego z klasy IIB. Gratulujemy wszystkim uczniom wspaniałych pomysłów.

 

 

Światowy Dzień Rzucania Palenia

W związku z obchodzonym od 20 lat w każdy trzeci czwartek listopada „Światowym Dniem Rzucania Palenia”, nasza szkoła przyłączyła się również do akcji profilaktycznej. Uczniowie wzięli udział w spotkaniu i prezentacji multimedialnej przeprowadzonej przez pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Drzemki

Nasi uczniowie świętowali dziś Światowy Dzień Drzemki. Rada Samorządu Uczniowskiego zachęciła gimnazjalistów do przyniesienia ulubionej poduszki i zregenerowania się. Obchody Dnia Drzemki zapoczątkowane zostały w USA kilka lat temu. Zwolennicy tej idei powołują się na badania, które dowodzą, że kilkunastominutowy sen w ciągu dnia poprawia produktywność i nastrój.

Czytaj więcej...

Seminarium naukowe "Kulturowe i wychowawcze wartości sportu olimpijskiego"

20140317sportNasze gimnazjum uczestniczyło w seminarium naukowym nt.: Kulturowe i wychowawcze wartości sportu olimpijskiego. Seminarium było swego rodzaju „podróżą w czasie” od starożytnych do nowożytnych igrzysk olimpijskich. Celem spotkani było zachęcenie do rozwijania sprawności fizycznej, zdrowego stylu życia oraz postaw i przekonań sprzyjających dobrej kondycji psychicznej i osiągania sukcesów.

Europejski Dzień Mózgu

18 marca obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Mózgu. Święto to jest obchodzone w Europie od 1998 roku.

Starożytni myśliciele postrzegali mózg jako tkankę, która „organizuje” inteligencję człowieka. Od tego czasu stan wiedzy o jego potencjale uległ poszerzeniu. Dziś już wiemy, że dzięki niemu czujemy, słyszymy, widzimy. Poprzez „centrum dowodzenia” jakim jest mózg możemy wyrażać nasze uczucia.

Czytaj więcej...

Spotkanie z dietetykiem z NATUR HOUSE

10 kwietnia nasze gimnazjum odwiedziła Pani Dietetyk Ewa Kalinowska-Gacek z pułtuskiego Centrum Dietetycznego NATUR HOUSE. Uczniowie wysłuchali prelekcji dotyczącej zasad zdrowego odżywiania oraz obejrzeli prezentację multimedialną. Kontakt ze specjalistką w dziedzinie żywienia uświadomił młodzieży, że prawidłowy rozwój nastolatka nierozerwalnie łączy się z racjonalnym odżywianiem.

Czytaj więcej...

O szkole

szkola-obraz

Budynek szkoły stoi w północnym krańcu wyspy będącej ośrodkiem najstarszej części miasta. Usytuowany jest przy uliczce otaczającej z trzech stron monumentalną bryłę orientowanej kolegiaty, która stanowi północne zamknięcie wydłużonego rynku.

Więcej...

Patron szkoły

klaudyna

Klaudyna Potocka z domu Działyńska - urodziła się 27 sierpnia 1801 roku w Kórniku, jako córka Ksawerego Szymona Działyńskiego i Justyny z Dzieduszyckich. Urodziła się w małym domku. Dziś ten pierwszy po lewej stronie budyneczek przyzamkowy, sympatycznie nazywany „Klaudynówką"

Więcej...

Polecane strony

logoPultuskszkola z klasasocrates-comenius

Laboratorium przyszłości

logo-Laboratoria_Przyszlosci_pion_kolor-3-467x500.png

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Więcej...

 

logo-seoZapraszamy do zapoznania się z raportem z ewaluacji szkoły w ramach programu System Ewaluacji Oświaty.

Więcej...