Przerwy w szkole

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 10.45 - 11.30
przerwa obiadowa
5. 11.50 - 12.35
przerwa obiadowa
6. 12.50 - 13.35
7. 13.45 - 14.30
8. 14.40 - 15.25

Na stronie

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

 --------------Powiększenie strony Ctrl+++--+--++

 

 

Anglia na bis, czyli niektóre miejsca nigdy się nie znudzą

W dniach od 3 do 8 października 49 osobowa grupa uczniów i nauczycieli z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Pułtusku, wzięła udział w warsztatach językowych, które odbyły się w Anglii. Pierwsze tego typu zajęcia odbyły się w 2013 roku i cieszyły się dużym powodzeniem, dlatego po raz drugi postanowiliśmy wybrać się do Londynu. Ponieważ  niektórzy uczestnicy brali udział w poprzednich warsztatach, organizatorka – pani Anna Majewska, postanowiła nieco zmodyfikować trasę podróży. W rezultacie w programie pojawiło się wiele nowych miejsc, ale także odwiedziliśmy te, które już znamy i koniecznie chcieliśmy je pokazać nowicjuszom. Poniżej krótka relacja z naszych wojaży.

Czytaj więcej...

London Eye

London Eye – co prawda nie dostarcza silnych wrażeń tak jak diabelski młyn, ale i tak warto zakosztować przejażdżki na tym największym na świecie „kole rowerowym”. Widoki zapierające dech w piersiach! Koło ma wysokość 135 metrów, a  jego pełny obrót trwa około 30 minut. London Eye jest jedną z trzech budowli wybudowanych w Londynie z okazji nowego tysiąclecia, dlatego nazywane jest również Kołem Milenijnym (Millennium Wheel).

Czytaj więcej...

Greenwich

Greenwich – miejsce, w którym przebiega znany wszystkim południk „0”. Niby nic specjalnego, ale jakie to ekscytujące mieć okazję przebywać na obu półkulach jednocześnie…

Czytaj więcej...

Rejs po Tamizie

Rejs po Tamizie – u nas to raczej atrakcja dla turystów, w Londynie po prostu środek transportu miejskiego.

Czytaj więcej...

Muzeum Figur Woskowych

Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud’s – … i przez chwilę można poobcować z ludźmi z pierwszych stron gazet. Po fotograficznym szaleństwie należy przeżyć chwile grozy w tunelu strachu, a następnie odzyskać spokój w taksówkowym wagoniku wiozącym nas poprzez historię Anglii.

Czytaj więcej...

Millenium Bridge

Most Milenijny (ang.Millennium Bridge) – wiszący most umożliwiający pieszą przeprawę przez Tamizę. Łączy dzielnice Bankside z City of London.

Czytaj więcej...

M&M`s World

M&M`s World – największy sklep z cukierkami na świecie – londyński sklep M&M`s powstał w 2011 roku. Sklep mieści się na 4 piętrach zajmuje łącznie powierzchnię 3200 m2. Jest to pierwszy i jak do tej pory jedyny świat m&m'sów w Europie. Prócz słodkości znajdują się tam przeróżne gadżety związane z m&msami czyli ubrania, biżuteria, pluszaki, zabawki, kubki, długopisy.

Czytaj więcej...

Tate Modern

Galeria Tate Modernto Brytyjskie Muzeum Narodowe Międzynarodowej Sztuki Nowoczesnej, które jest miejscem prezentacji dzieł najważniejszych artystów współczesnego świat. Wśród największych znalazł się Mirosław Bałka, jedyny polski artysta, który został zaproszony do wystawienia swojej pracy w głównej sali londyńskiej galerii Tate Modern, jako dziesiąty artysta w historii tej instytucji.

The Globe Theatre

The Globe Theatre – to naprawdę niewiarygodne, że na deskach tego teatru występował sam Szekspir! The Globe to jeden z najstarszych teatrów w Londynie. Pierwszy budynek mieszczący ten teatr powstał już w 1599 roku. Dziś w The Globe można obejrzeć przede wszystkim sztuki Williama Szekspira – jak niemal wszyscy wiemy – dramaturga, poety i aktora urodzonego w 1564 roku w Stratford-upon-Avon.

Czytaj więcej...

Windsor

Windsor miejscowość słynąca z zamku będącego główną siedzibą aktualnie panującej w Wielkiej Brytanii dynastii – która, rezygnując w 1917 roku ze swego oryginalnego, niemieckiego nazwiska, nowe zaczerpnęła właśnie od nazwy tej miejscowości. Funkcję królewskiej rezydencji pełni od 1110 roku. Co ciekawe nadal pełni funkcję mieszkalną, to największy zamieszkany zamek na świecie. Ma 800 metrów długości, 19 baszt, a powierzchnia podłóg wynosi ok. 45 000 m². Oczywiście jego mieszkańcy nie zajmują całego zamku, większość jego komnat pełni funkcję muzeum. Mieszczą się tam  cenne zbiory malarstwa, rysunku i wyrobów rzemiosła artystycznego, które mieliśmy okazję obejrzeć.

Czytaj więcej...

O szkole

szkola-obraz

Budynek szkoły stoi w północnym krańcu wyspy będącej ośrodkiem najstarszej części miasta. Usytuowany jest przy uliczce otaczającej z trzech stron monumentalną bryłę orientowanej kolegiaty, która stanowi północne zamknięcie wydłużonego rynku.

Więcej...

Patron szkoły

klaudyna

Klaudyna Potocka z domu Działyńska - urodziła się 27 sierpnia 1801 roku w Kórniku, jako córka Ksawerego Szymona Działyńskiego i Justyny z Dzieduszyckich. Urodziła się w małym domku. Dziś ten pierwszy po lewej stronie budyneczek przyzamkowy, sympatycznie nazywany „Klaudynówką"

Więcej...

Polecane strony

logoPultuskszkola z klasasocrates-comenius

Laboratorium przyszłości

logo-Laboratoria_Przyszlosci_pion_kolor-3-467x500.png

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Więcej...

 

logo-seoZapraszamy do zapoznania się z raportem z ewaluacji szkoły w ramach programu System Ewaluacji Oświaty.

Więcej...