Przerwy w szkole

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 10.45 - 11.30
przerwa obiadowa
5. 11.50 - 12.35
przerwa obiadowa
6. 12.50 - 13.35
7. 13.45 - 14.30
8. 14.40 - 15.25

Na stronie

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

 --------------Powiększenie strony Ctrl+++--+--++

 

 

Młodzi ludzie w wielkim świecie innowacji – stawiamy na wszechstronny rozwój uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku

20190102 logoprojektu

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Ogłoszenia

!!! STRONA INTERNETOWA

w PRZEBUDOWIE !!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA

 

Przypominamy, że zgodnie z punktem 5

„Regulaminu stołówki szkolnej” opłatę

za obiady należy uiszczać do każdego

15 dnia miesiąca.

O szkole

Budynek szkoły stoi w północnym krańcu wyspy będącej ośrodkiem najstarszej części miasta. Usytuowany jest przy uliczce otaczającej z trzech stron monumentalną bryłę orientowanej kolegiaty, która stanowi północne zamknięcie wydłużonego rynku. Na wprost fasady zachodniej kolegiaty stoi długi budynek obecnego probostwa, a kiedyś zespół trzech kanonii. Na północ od świątyni wznosi się bardzo długi gmach, natomiast za prezbiterium, od wschodu dwie zespolone kanonie– obecnie przedszkole, do którego przylega budynek dawnego seminarium, teraz szkoła. Za obiektem znajduje się rozległe boisko szkolne, które jest oddzielone siatką od odnogi Narwi, opływającej ten kraniec wyspy. Gimnazjum jest zwrócone elewacją główną na południe.
Plan budynku jest zróżnicowany. Zasadniczy korpus w formie bardzo wydłużonego prostokąta (ok. 1:7) o póltoratraktowym układzie – z salami lekcyjnymi od ulicy, od południa i małą sienią za wejściem głównym oraz wzdłużnym korytarzem od strony boiska. W części środkowej ten prostokąt jest poszerzony od północy do układu 2,5-traktowego obejmującego dodatkowo salę lekcyjną, znacznie wyryzalitowaną klatkę schodową, sanitariaty, szatnię oraz hall. W części zachodniej układ nieco inny, 2-traktowy obejmujący gabinety dyrektorskie od ulicy oraz sekretariat i kwadratową klatkę schodową od północy. Do tego wydłużonego bloku dobudowane jest prostopadle od strony boiska, bliżej krańca zachodniego obszerne 2-traktowe skrzydło mieszczące oprócz mniejszych pomieszczeń salę gimnastyczną. Budynek ma dwie wysokie kondygnacje, podpiwniczony nieregularnie w części zachodniej i środkowej, (szczyt od północy).

Największym zagrożeniem dla budynku gimnazjum jest powódź. Częste wylewy rzeki Narwi mogą spowodować przerwanie wałów przeciwpowodziowych i wylanie się rzeki na tą, najniżej położoną, część miasta.

 

O szkole

szkola-obraz

Budynek szkoły stoi w północnym krańcu wyspy będącej ośrodkiem najstarszej części miasta. Usytuowany jest przy uliczce otaczającej z trzech stron monumentalną bryłę orientowanej kolegiaty, która stanowi północne zamknięcie wydłużonego rynku.

Więcej...

Patron szkoły

klaudyna

Klaudyna Potocka z domu Działyńska - urodziła się 27 sierpnia 1801 roku w Kórniku, jako córka Ksawerego Szymona Działyńskiego i Justyny z Dzieduszyckich. Urodziła się w małym domku. Dziś ten pierwszy po lewej stronie budyneczek przyzamkowy, sympatycznie nazywany „Klaudynówką"

Więcej...

Polecane strony

logoPultuskszkola z klasasocrates-comenius

Laboratorium przyszłości

logo-Laboratoria_Przyszlosci_pion_kolor-3-467x500.png

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Więcej...

 

logo-seoZapraszamy do zapoznania się z raportem z ewaluacji szkoły w ramach programu System Ewaluacji Oświaty.

Więcej...