Przerwy w szkole

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 10.45 - 11.30
przerwa obiadowa
5. 11.50 - 12.35
przerwa obiadowa
6. 12.50 - 13.35
7. 13.45 - 14.30
8. 14.40 - 15.25

Na stronie

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

 --------------Powiększenie strony Ctrl+++--+--++

 

 

Hiszpanie z wizytą u Klaudyny

20121202-Polska

Uczniowie i nauczyciele Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku od kilku lat realizują projekty edukacyjne w ramach programów: Socrates Comenius i Comenius. Dzięki nim nie tylko nawiązali mnóstwo kontaktów i zawarli cenne przyjaźnie, ale też odbyli zagraniczne podróże do Holandii, Francji, Rumunii, Niemiec, i (ostatnio) do Hiszpanii.

Czytaj więcej...

Nasze miejsce na mapie

20121206-PultuskW oczekiwaniu na hiszapńską młodziez i nauczycieli, a co za tym idzie, udział w kolejnej wymianie międzynarodowej pułtuskiej Jedynki, nasi gimnazjaliści opracowywali materiały, które w niedalekiej przyszłości miały pokazać nasz region gościom z Hiszpanii. Oto fragmeny.

Pocztówka z Hiszpanii

Po powrocie z bajecznej Hiszpanii, uczniowie zaprojektowali graficzne pocztówki.

Oto kilka z nich:

20121120-postcard20121120-poscard120121120-postcard220121120-postcard3

HISZPANIA, OLE! Gimnazjalistów z "Jedynki" dzienniki z podróży po Andaluzji

20121130-wymiana7 marca 2010r. W tym dniu dla grupy 22 uczniów i 5 nauczycieli Publicznego Gimnazjum nr 1 w Pułtusku rozpoczęła się kolejna zagraniczna wyprawa z Comeniusem, tym razem na Półwysep Iberyjski, do pięknej hiszpańskiej Andaluzji.

Przez 10 dni uczniowie wraz z opiekunami byli gośćmi partnerskiej szkoły w hiszpańskim mieście Posadas, realizując zadania projektu językowego Programu Comenius – "Uczenie się przez całe życie".

Czytaj więcej...

Kurs języka hiszpańskiego

20121130-kursPodczas realizacji projektu "United in diversity" uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w trzymiesięcznym kursie języka hiszpańskiego. Celem zajęć była nauka języka przygotowująca grupę Comeniusa do 10-dniowej wizyty w południowej Hiszpanii.

Zajęcia prowadził pan Ernesto Rocha Gutierrez.

Logo polsko-hiszpańskiego projektu

20121116-logo

Podczas działań projektowych jednym z zadań był konkurs na logo polsko-hiszpańskiego projektu "Zjednoczeni w różnorodności". Zwycięski projekt "Comenius - United in diversity" został wykonany przez Katarzynę Zawadzką i Martę Kamińską.

 

Klub Comeniusa

20121202-klubPodczas realizacji polsko – hiszpańskiego projektu, w naszej szkole powstał Klub Comeniusa. Przynależność do klubu była dobrowolna dla uczniów z klas I – III szkoły, chętnych do pracy, aktywnych w działaniu i zainteresowanych edukacją europejską.

Cele i zadania Klubu to:

Czytaj więcej...

Działania projektowe

20121130-dzialaniaPodczas realizacji projektu "Zjednoczeni w różnorodności" uczniowie i nauczyciele wzięli udział w dwóch, dziesięciodniowych, wymianach międzynarodowych oraz zrealizowali kilkanaście działań tematycznych, w tym m.in.:

- Portfolio Młodego Europejczyka

- W naszej szkole... – odsłona szkolnego życia

Czytaj więcej...

Cele projektu dwustronnego

- zwiększenie motywacji i pewności siebie uczniów podczas posługiwania się europejskimi językami w środowisku naturalnym (polski, hiszpański, angielski)

- doświadczenie wielokulturowości poprzez zamieszkanie w innym kraju, w gronie rodziny zagranicznych rówieśników

- doskonalenie warsztatu pracy poprzez wymianę doświadczeń, dzielenie się wiedzą na temat metod i form pracy z dzieckiem, współpraca z rodzicami i środowiskiem lokalnym;

Czytaj więcej...

Opis projektu dwustronnego

Poprzez realizację dwustronnego, polsko – hiszpańskiego projektu pragniemy uświadomić jego uczestnikom, osobom i instytucjom zaangażowanym oraz lokalnym społecznościom, jak bardzo jesteśmy "zjednoczeni w różnorodności".

Projekt umożliwi uczniom, nauczycielom i szkołom wielostronną, wielopłaszczyznową współpracę. Uczestnicy będą wzajemnie poznawać m. in. kulturę, tradycję, zainteresowania, pasje, dostrzegać odmienności, ale też podobieństwa (stąd temat projektu: "Zjednoczeni w różnorodności").

Czytaj więcej...

O szkole

szkola-obraz

Budynek szkoły stoi w północnym krańcu wyspy będącej ośrodkiem najstarszej części miasta. Usytuowany jest przy uliczce otaczającej z trzech stron monumentalną bryłę orientowanej kolegiaty, która stanowi północne zamknięcie wydłużonego rynku.

Więcej...

Patron szkoły

klaudyna

Klaudyna Potocka z domu Działyńska - urodziła się 27 sierpnia 1801 roku w Kórniku, jako córka Ksawerego Szymona Działyńskiego i Justyny z Dzieduszyckich. Urodziła się w małym domku. Dziś ten pierwszy po lewej stronie budyneczek przyzamkowy, sympatycznie nazywany „Klaudynówką"

Więcej...

Polecane strony

logoPultuskszkola z klasasocrates-comenius

Laboratorium przyszłości

logo-Laboratoria_Przyszlosci_pion_kolor-3-467x500.png

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Więcej...

 

logo-seoZapraszamy do zapoznania się z raportem z ewaluacji szkoły w ramach programu System Ewaluacji Oświaty.

Więcej...