Przerwy w szkole

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 10.45 - 11.30
przerwa obiadowa
5. 11.50 - 12.35
przerwa obiadowa
6. 12.50 - 13.35
7. 13.45 - 14.30
8. 14.40 - 15.25

Na stronie

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

 --------------Powiększenie strony Ctrl+++--+--++

 

 

Trzy pracowite miesiące

 

20131203-trzymiesiace03Trzy pierwsze miesiące roku szkolnego 2013/2014 to dla nas - wolontariuszy szkolnego koła - czas niezwykle pracowity.Na początku września policzyliśmy się, bo duża grupa kolegów i koleżanek z końcem czerwca nas opuściła. Teraz działają w szkołach ponadgimnazjalnych. Spotkaliśmy ich w trakcie kwesty na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża. Obecnie jest nas 36 osób. Nie zawsze wszyscy razem przystępujemy do wykonania zadań, ale jeśli jest nas wiele, łatwiej się pracą podzielić i lepiej ją wykonać. Wiele możliwości sprawdzenia się  w działaniu dostarcza współpraca z innymi stowarzyszeniami i organizacjami.

 

Od września do końca listopada kwestowaliśmy trzy razy:

- dwa – dla Fundacji ,,Dziewczynka z Zapałkami”,

- jeden, dla wspomnianego wcześniej, Polskiego Czerwonego Krzyża.

Nawiązaliśmy kontakt z Międzynarodowym Centrum Wymiany Młodzieży i Wolontariatu, a zaczęło się od zaproszenia wolontariuszy naszego szkolnego koła do pomocy w organizacji Mateuszowego Biegu we wrześniu w Święto  Pułtuska. Wówczas do wykonania zadania zgłosiło się siedmiu wolontariuszy. Potem prezentacja multimedialna przybliżyła nam ideę międzynarodowego wolontariatu, w tym wymianę młodzieży.

W listopadzie, Daria, która dowiedziała się  o przygotowywaniu ozdób choinkowych,  uczyła nas w szkolnej świetlicy wykonywania bombek z filcu. Wskazówek udzielała w języku angielskim i od tej pory niektórzy z nas uczestniczą w konwersacjach po angielsku z wolontariuszkami  zza granicy.

Przed Świętem Zmarłych cztery wolontariuszki – uczennice z IIc - dołączyły do akcji SP3

 i uprzątnęły groby żołnierzy z 1920r.

W Święto Niepodległości uczestniczyliśmy we Mszy św. za Ojczyznę, w dwóch  patriotycznych uroczystościach na cmentarzu przy grobach żołnierzy 1920r. i przy pomniku Józefa Piłsudskiego. W międzyczasie była jeszcze zbiórka odzieży, która została przekazana potrzebującym. Staramy się, by odbywało to się bez rozgłosu, bowiem uważamy, że należy dawać tak, by druga osoba mogła wziąć. Teraz gorący okres. Podsumowujemy nasze dotychczasowe działania. Opracowujemy pokaz multimedialny na  Międzynarodowy Dzień Wolontariusza (5 grudnia). Ponadto czeka nas happening, który doczekał się  swojej nazwy ,,Mikołaje z misją”. Tak naszą ubiegłoroczną uliczną akcję nazwała p. Ewa Dąbek - redaktor ,,Tygodnika Pułtuskiego”. Nazwa nam się podoba , bo trafnie oddaje istotę naszych działań.

 

O szkole

szkola-obraz

Budynek szkoły stoi w północnym krańcu wyspy będącej ośrodkiem najstarszej części miasta. Usytuowany jest przy uliczce otaczającej z trzech stron monumentalną bryłę orientowanej kolegiaty, która stanowi północne zamknięcie wydłużonego rynku.

Więcej...

Patron szkoły

klaudyna

Klaudyna Potocka z domu Działyńska - urodziła się 27 sierpnia 1801 roku w Kórniku, jako córka Ksawerego Szymona Działyńskiego i Justyny z Dzieduszyckich. Urodziła się w małym domku. Dziś ten pierwszy po lewej stronie budyneczek przyzamkowy, sympatycznie nazywany „Klaudynówką"

Więcej...

Polecane strony

logoPultuskszkola z klasasocrates-comenius

Laboratorium przyszłości

logo-Laboratoria_Przyszlosci_pion_kolor-3-467x500.png

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Więcej...

 

logo-seoZapraszamy do zapoznania się z raportem z ewaluacji szkoły w ramach programu System Ewaluacji Oświaty.

Więcej...