Przerwy w szkole

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 10.45 - 11.30
przerwa obiadowa
5. 11.50 - 12.35
przerwa obiadowa
6. 12.50 - 13.35
7. 13.45 - 14.30
8. 14.40 - 15.25

Na stronie

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.

 --------------Powiększenie strony Ctrl+++--+--++

 

 

Lokalna Burza Mózgów

8 października gościliśmy przedstawicieli Szkół Gminy Pułtusk oraz Ekspertów – przedstawicieli Instytucji Pomocowych. Wspólnie wzięliśmy udział w Lokalnej Burzy Mózgów pod hasłem „Bliżej siebie – dalej od nałogów”.

Podejmowanie działania miały na celu integrację dzieci i młodzież szkół gminy Pułtusk. Wykonywanie zadań związanych z „lokalną burzą mózgów” dostarczyło dzieciom i młodzieży wiedzy na temat uzależnień i mechanizmów nimi rządzących oraz radzenia sobie ze stresem.  Projekt uruchomił  również pomysłowość i kreatywność młodych w czasie przygotowywania scenek artystycznych (piosenek i wierszy) tematycznie związanych z zdaniem (uzależnieniami, niebezpieczeństwem w sieci, stresem). Ponadto uczestnicy utrwalili zdobytą wiedzę poprzez wystąpienia ekspertów, prezentacje i prelekcje.

 

Zrealizowaliśmy wyznaczone cele:

- uświadomienie dzieciom i młodzieży złożoność problemu alkoholizmu, narkomanii

(w szczególności tzw. dopalaczy ) oraz innych uzależnień ( z uwzględnieniem uzależnienia od Internetu z ukierunkowaniem na cyberprzemoc)

- integracja środowisk

- dostarczenie wiedzy o mechanizmach uzależnień

- kształtowanie postaw asertywnych

- kształcenie umiejętności wykonywania zadań w zespole

O szkole

szkola-obraz

Budynek szkoły stoi w północnym krańcu wyspy będącej ośrodkiem najstarszej części miasta. Usytuowany jest przy uliczce otaczającej z trzech stron monumentalną bryłę orientowanej kolegiaty, która stanowi północne zamknięcie wydłużonego rynku.

Więcej...

Patron szkoły

klaudyna

Klaudyna Potocka urodziła się 27 sierpnia 1801 roku w Kórniku, jako córka Ksawerego i Justyny z Dzieduszyckich. Urodziła się w małym domku. Dziś ten pierwszy po lewej stronie budyneczek przyzamkowy, sympatycznie nazywany „Klaudynówką"

Więcej...

Polecane strony

logoPultuskszkola z klasasocrates-comenius

logo-seoZapraszamy do zapoznania się z raportem z ewaluacji szkoły w ramach programu System Ewaluacji Oświaty.

Więcej...