Przerwy w szkole

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 10.45 - 11.30
przerwa obiadowa
5. 11.50 - 12.35
przerwa obiadowa
6. 12.50 - 13.35
7. 13.45 - 14.30
8. 14.40 - 15.25

Na stronie

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Miesiąc Profilaktyki Lokalnej

20141202-profilaktyka04Przed kilku laty decyzją Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zatwierdzonej przez Burmistrza Pułtuska listopad uczyniono Miesiącem Profilaktyki Lokalnej. We wszystkich gminnych szkołach podejmowane są działania ukierunkowane na zapobieganie różnego rodzaju uzależnieniom, które wieńczy Gala Profilaktyki Lokalnej.

Czytaj więcej...

Bezpieczni w lesie

20140928-las01Jak należy zbierać grzyby? Czy bać się kleszczy?

My już znamy odpowiedzi na te pytania!

A to za sprawą p. Barbary Duszczyk z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Pułtusku, która nam o tym opowiedziała i przy pomocy pokazu multimedialnego wskazała na różnice pomiędzy grzybami jadalnymi i trującymi.

Obejrzeliśmy również film o tym, jak się ustrzec przed ukłuciem kleszcza.

Wyposażeni w taką podstawową i ważną wiedzę śmiało możemy ruszyć w pobliskie lasy.

Czytaj więcej...

Układ zamknięty

Ten intrygujący "Układ zamknięty" to tytuł spektaklu Teatru Profilaktycznego ,,Kurtyna” z Krakowa. Przestrzega on przed mrocznym światem uzależnień, z którego niezwykle trudno się wyrwać. Historia Krzysztofa i jego rodziny odkrywa mechanizmy, które powodują, że człowiek stacza się na margines społeczny, by w końcu wylądować w szpitalu psychiatrycznym. Tragedia młodzieńca, ból i rozpacz jego matki, zabójstwo narkomanki na dyskotece mają być przestrogą przed nieodpowiedzialnymi wyborami.

Czytaj więcej...

O sukcesie na VI Festiwalu Filmów Dokumentalnych NNW

Na VI Festiwalu Filmów Dokumentalnych NNW w Gdyni etiuda ,,Wanda Roguska i jej wychowanki” zrealizowana przez uczniów naszej szkoły - Patrycję Grąbczewską, Igę Kaliszuk, Jakuba Kużmińskiego- otrzymała wyróżnienie w kategorii ,,Anioł Wolności”. Nagroda została przyznana za ,,znalezienie wyjątkowo ciekawych świadków historii w miejscu swojej nauki oraz za doskonały kontakt autorów filmu z jej bohaterkami”.

Czytaj więcej...

Ważne spotkanie

Uczniowie trzecich klas naszego gimnazjum obecnie podejmują decyzje o wyborze dalszych ścieżek edukacyjnych. W tym pomagają im warsztaty zawodoznawcze, które zapoznają z czynnikami warunkującymi wybór zawodu (m.in. indywidualnymi predyspozycjami, miejscem i możliwością pracy), ale dla jeszcze niezdecydowanych dobrą formą pomocy w dokonaniu wyboru są wycieczki do szkół ponadgimnazjalnych i zapoznanie się z ich ofertami.

Takie spotkanie ze szkołą – Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Skargi w Pułtusku – miało miejsce 19 marca 2014r. Uczestniczyli w nim wszyscy  uczniowie naszego gimnazjum zainteresowani w przyszłości studiowaniem na wyższych uczelniach.

Czytaj więcej...

,,Kuszenie śmierci” - monolog aktora

20140318-dyblik01Niewątpliwie trzeba posiadać niezwykły dar, by przez półtorej godziny skupiać na sobie uwagę gimnazjalistów. A tak się stało za sprawą Lecha Dyblika – aktora, w tym przypadku –  monolog o znamiennym tytule ,,Kuszenie śmierci” wprowadził 11 marca 2014r. uczniów naszego gimnazjum w mroczny świat uzależnienia od alkoholu i walki z tą śmiertelną, nieuleczalną chorobą.

Czytaj więcej...

Wielka premiera etiudy gimnazjalistów z "Jedynki"

 Duża grupa uczniów Publicznego Gimnazjum nr1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku z opiekunami i zaproszonymi gośćmi uczestniczyła w pięknej gali w kinie Iluzjon. Została pokazana etiuda naszych uczniów ,,Wanda Roguska i Jej Wychowanki" nawiązujaca do historii naszej szkoły, która została oparta na wspomnieniach trzech absolwentek - Klaudynek- z r. 1939: Krystyny Gryc, Janiny Turek i Haliny Szydłowskiej.

Czytaj więcej...

Rodzina. Ale jaka?

Od kilku lat w naszej szkole jest realizowany autorski projekt wychowania do życia w rodzinie pt. ,,Rodzina. Ale jaka?"
Dla każdego z poziomów nauczania przewidziano następujące treści:
dla klas pierwszych cykl warsztatów ,,Dom – Akademią Dobra",
drugich - ,,Nastolatka to za młoda matka. Nastolatek to za młody tatek",
trzecich - ,,4 kroki do świadomego podejmowania decyzji".
Program został opracowany z zastosowaniem strategii zmian środowiskowych w wyniku zagrożeń cywilizacyjnych: zaniku wartości, rozpadu rodzin, wczesnej inicjacji seksualnej, chorób spowodowanych nieodpowiedzialnymi zachowaniami seksualnymi.20131128-Rodzina120131128-Rodzina320131128-Rodzina220131128-Rodzina620131128-Rodzina520131128-Rodzina4

Czytaj więcej...

Planowanie kariery

Był taki dzień w listopadzie, w którym wszyscy uczniowie klas trzecich planowali i wybierali kierunek dalszego kształcenia, uwzględniając swoje predyspozycje, ambicje i potrzeby rynku pracy.
Wyboru ścieżek edukacyjnych na miarę indywidualnych możliwości uczniów pomagała dokonywać pani Agnieszka Wrzeszcz z Powiatowego Urzędu Pracy.
Przeprowadzone warsztaty kształcące odpowiedzialność za własną przyszłość to jeden z elementów na drodze do realizacji zadań z zakresu zawodoznawstwa wpisanego w Szkolny Program Profilaktyki ,,Po rozum do głowy".Planowanie kariery

Przed finałem Konkursu ,,Mistrz i uczeń. Wychowanie w II Rzeczpospolitej”.

Wcześniej informowaliśmy o przystąpieniu do Konkursu,,Mistrz i uczeń. Wychowanie w II Rzeczpospolitej”. Obecnie czekamy na Wielki Finał Konkursu, który będzie miał miejsce 27 listopada 2013r. Jak dotarliśmy do finału? Za literacką pracę ,,Wanda Roguska i Jej uczennice”wykonaną w ubiegłym roku szkolnym przez uczniów klasy IIb (obecnie IIIb) – Patrycji Grąbczewskiej, Igi Kaliszuk, Jakuba Kuźmińskiego pod kierunkiem pedagog Elżbiety Iwanowskiej otrzymaliśmy w kategorii szkół gimnazjalnych III miejsce.

20130901-lodz1

 20130901-lodz320130901-lodz420130901-lodz520130901-lodz6

Czytaj więcej...

O szkole

szkola-obraz

Budynek szkoły stoi w północnym krańcu wyspy będącej ośrodkiem najstarszej części miasta. Usytuowany jest przy uliczce otaczającej z trzech stron monumentalną bryłę orientowanej kolegiaty, która stanowi północne zamknięcie wydłużonego rynku.

Więcej...

Patron szkoły

klaudyna

Klaudyna Potocka urodziła się 27 sierpnia 1801 roku w Kórniku, jako córka Ksawerego i Justyny z Dzieduszyckich. Urodziła się w małym domku. Dziś ten pierwszy po lewej stronie budyneczek przyzamkowy, sympatycznie nazywany „Klaudynówką"

Więcej...

Polecane strony

logoPultuskszkola z klasasocrates-comenius

logo-seoZapraszamy do zapoznania się z raportem z ewaluacji szkoły w ramach programu System Ewaluacji Oświaty.

Więcej...